Metal Destekli Köprü

Metal Seramik Köprü

Porselen kırılgan bir malzeme olduğu için tek başına kullanılamamaktadır. Ağız içinde çiğneme sırasında oluşan kuvvetler oldukça yüksektir. Bu kuvvetlere uzun süre dayanabilecek ve estetik görünüme sahip köprüler yapmak için porselen malzeme metal altyapı ile güçlendirilmektedir. Ağız içinde kullanım için oldukça uygun ve dayanıklı olsa da içinde yer alan metal nedeniyle estetik olarak bazen istediğimiz memnuniyeti sağlamayabilmektedir. Dişeti bölgesinde gri yansıma ve dişetlerinde zaman içinde koyu renklenmelere sebep olabilir. Metal alerjisi olan kişilerde tercih edilmez.

Metal Seramik Köprü Nasıl Yapılır?

Metal Seramik Köprü için Birinci Seans: İlk muayenenizde köprü yapımına karar verildikten sonra lokal anestezi altında diş kesimiz yapılır, ölçüleriniz alınır, geçici köprüleriniz takılır. Dişinize uygun porselen rengi belirlenir.

Metal Seramik Köprü için İkinci Seans: Metal Seramik köprü için altyapı provası yapılır (süre sorunu olan durumlarda bu seans atlanabilir).

Metal Seramik Köprü için Üçüncü Seans: Bitmiş köprü provası yapılır, kontakları, anatomik, biyolojik uyumu ve fonksiyonel bütünlüğü kontrol edilerek daimi olarak yapıştırılır.