Metal Destekli Kuron

Metal Seramik Kuron

Metal Seramik Kuron, dişin çepeçevre küçültülerek metal destekli porselen ile kaplanması işlemidir.

Porselen kırılgan bir malzeme olduğu için tek başına kullanılamamaktadır. Ağız içinde çiğneme sırasında oluşan kuvvetler oldukça yüksektir. Bu kuvvetlere uzun süre dayanabilecek ve estetik görünüme sahip kuronlar yapmak için porselen malzeme metal altyapı ile güçlendirilmektedir. Ağız içinde kullanım için oldukça uygun ve dayanıklı olsa da içinde yer alan metal nedeniyle estetik olarak bazen istediğimiz memnuniyeti sağlamayabilmektedir. Dişeti bölgesinde gri yansıma ve dişetlerinde zaman içinde koyu renklenmelere sebep olabilir. Metal alerjisi olan kişilerde tercih edilmez.

Metal Seramik Kuron (Metal Seramik Kaplama) Nasıl Yapılır?

Metal Seramik Kuron için Birinci Seans: İlk muayenenizde porselen kuron yapımına karar verildikten sonra lokal anestezi altında diş kesimiz yapılır, ölçüleriniz alınır, geçici kaplamanız takılır. Dişinize uygun porselen rengi belirlenir.

Metal Seramik Kuron için İkinci Seans: Porselen kuron için altyapı provası yapılır (süre sorunu olan durumlarda bu seans atlanabilir).

Metal Seramik Kuron için Üçüncü Seans: Bitmiş porselen kuronun provası yapılır, kontakları, anatomik, biyolojik uyumu ve fonksiyonel bütünlüğü kontrol edilerek daimi olarak yapıştırılır.